Asistent de echipă (m/f/d)

Würzburg, 97070
Cu normă întreagă
Din 05.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Alisa Stoll
ACTIEF Personalmanagement
Karlsruhe

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Doriți să contribuiți cu expertiza dvs. la o echipă motivată și prietenoasă și să vă bucurați să aduceți candidații și companiile împreună?
Atunci ați ajuns la locul potrivit ca asistent de echipă cu normă întreagă (m/f/d) pentru biroul nostru din Würzburg !

  • Un pachet salarial atractiv, inclusiv prime de vacanță și de Crăciun
  • Ierarhii plate și procese decizionale scurte
  • O echipă motivată
  • O familiarizare structurată cu elementele de bază ale muncii temporare
  • Un domeniu de responsabilitate variat și independent

  • Organizarea biroului, sprijinirea colegilor în activitatea de zi cu zi
  • Un dialog strâns cu companiile client și cu solicitanții
  • Comanda, gestionarea corespondenței și a fișierelor
  • Organizarea și pregătirea numirilor
  • Sprijin pentru gestionarea candidaților

Profilul dumneavoastră:

  • Prima experiență profesională într-un mediu comercial
  • Un mod de lucru atent și precis
  • Foarte bune abilități de organizare
  • Îți place să lucrezi cu oamenii și ai o doză sănătoasă de umor
  • O personalitate activă, angajată și decisivă

Întrebări despre job?

Frau Alisa Stoll
ACTIEF Personalmanagement Karlsruhe

Karlsruhe

Telefon: +49 (0) 721 8317190
Telefax: +49 (0) 721 83171981