Asistent de instalare (m/f/d) pentru sisteme de acoperișuri fotovoltaice

Gründau, 63584
Ajutător
Cu normă întreagă
Ajutător
Cu normă întreagă
De la 05.01.2024

Întrebări despre job?

Dna Lea Schernick
ACTIEF Personalmanagement
Gelnhausen

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din Gründau, vă căutăm exact pe dumneavoastră ca ajutor de montaj (m/f/d) pentru sisteme de acoperișuri fotovoltaice.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Pachet salarial peste tarif începând de la 15,00 €/oră brut (în funcție de calificări și experiență profesională)
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform tarifului GVP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Asistarea la instalarea modulelor fotovoltaice și a componentelor asociate pe acoperișurile clădirilor
  • Responsabil pentru pregătirea materialelor și instrumentelor necesare
  • Respectarea liniilor directoare de siguranță
  • Verificarea calității sistemelor instalate
  • Documentația privind lucrările efectuate
  • Curățarea corespunzătoare a șantierului de construcție

  • Experiența în domeniul montajului fotovoltaic constituie un avantaj, dar nu este esențială
  • Se dorește o bună cunoaștere a meșteșugului și a tehnicii
  • condiție fizică și capacitatea de a lucra pe acoperișuri în condiții dificile
  • Fiabilitate și capacitatea de a lucra în echipă
  • Mod de lucru atent și precis
  • Permisul de conducere clasa B constituie un avantaj

Întrebări despre job?

Frau Lea Schernick
ACTIEF Personalmanagement Gelnhausen

Gelnhausen

Telefon: +49 (0) 151 27 63 53 92