Electrician (m/f/d)

Gründau, 63584
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 05.01.2024

Întrebări despre job?

Dna Lea Schernick
ACTIEF Personalmanagement
Gelnhausen

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din Gründau, vă căutăm exact pe dumneavoastră ca electrician (m/f/d).

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial peste tarife începând de la 18,00 €/oră brut (în funcție de calificări și experiență profesională
  • Pachet salarial atractiv conform tarifului GVP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Efectuarea de instalații și reparații electrice în proprietăți rezidențiale și comerciale
  • Instalarea aparatelor de comutație, a sistemelor de control și a dispozitivelor de măsurare
  • Testarea sistemelor și dispozitivelor electrice în conformitate cu normele de siguranță aplicabile
  • Efectuarea de analize de eroare și remedierea defecțiunilor
  • Instalarea și întreținerea tehnologiilor de comunicații și rețele
  • Instalarea și punerea în funcțiune a sistemelor SmartHome
  • Instalarea pompelor de căldură în colaborare cu departamentul relevant

  • Formare profesională finalizată ca electrician sau tehnician în electronică
  • Expertiza în domeniul ingineriei electrice și a standardelor și reglementărilor în vigoare
  • Experiență în instalarea, întreținerea și repararea sistemelor electrice
  • Cunoștințe de utilizare a dispozitivelor electrice de măsurare și testare
  • Experiență în instalarea de sisteme de comutație și de control
  • Metode de lucru atente și fiabilitate
  • permis de conducere clasa B
  • Abilitatea de a lucra în echipă și dorința de a coopera
  • Orientare către client și bune abilități de comunicare
  • Disponibilitate pentru formare continuă

Întrebări despre job?

Frau Lea Schernick
ACTIEF Personalmanagement Gelnhausen

Gelnhausen

Telefon: +49 (0) 151 27 63 53 92