Angajat depozit și transport (m/f/d)

Gelnhausen, 63571
Ajutător
Cu normă întreagă
Ajutător
Cu normă întreagă
Din 19.01.2024

Întrebări despre job?

Dna Lea Schernick
ACTIEF Personalmanagement
Gelnhausen

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din Gelnhausen, vă căutăm exact pe dvs. ca angajat de depozit și transport (m/f/d).

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial peste tarife, de la 13,50 euro/oră brut (în funcție de calificări și experiență profesională)
  • Pachet salarial atractiv conform tarifului GVP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

Sarcinile dumneavoastră:

  • Ambalarea și asamblarea materialelor publicitare
  • Ambalarea materialelor publicitare în conformitate cu documentele de lucru
  • Pregătirea paleților pentru expediere
  • Inspecția mărfurilor primite și înregistrarea în sistemul ERP
  • Dispoziția internă a materialelor/ conducerea stivuitorului

Profilul dumneavoastră:

  • Experiență de lucru în domeniul depozitului
  • Cunoștințe de lucru cu sistemele ERP
  • Permis de stivuitorist
  • Rezistent din punct de vedere fizic
  • Seriozitate și orientare spre echipă
  • Permis de conducere clasa B + mașină constituie un avantaj

Întrebări despre job?

Frau Lea Schernick
ACTIEF Personalmanagement Gelnhausen

Gelnhausen

Telefon: +49 (0) 151 27644377