Specialist (m/f/d) pentru logistica depozitului în schimbul de zi

Alzenau în Franconia Inferioară, 63755
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 23.01.2024

Întrebări despre job?

Doamna Giancarla Cherchi
ACTIEF Personalmanagement
Aschaffenburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client bine cunoscut din zona Alzenau, vă căutăm exact pe dumneavoastră ca specialist (m/f/d) pentru logistică de depozit în schimbul de zi.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial peste tarife de la 16 euro/oră brut (în funcție de calificare și experiență profesională)
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

Sarcinile dumneavoastră:

  • Prelevarea comenzilor și depozitarea mărfurilor
  • Optimizarea depozitului
  • Responsabilitatea pentru îndeplinirea la timp a comenzilor și transportul materialelor
  • Crearea și întreținerea datelor de bază ale materialelor
  • Monitorizarea și optimizarea nivelului stocurilor
  • Gestionarea inventarului
  • Expedierea produselor semifinite și finite
  • Asigurarea unor procese fără probleme în depozit
  • Ore de lucru: Luni - Joi 07:00 - 16:00, vineri este necesară alternarea personalului până la ora 15:00.

  • Formare profesională finalizată ca specialist în logistică de depozit (m/f/d), funcționar de depozit (m/f/d) sau similar în sectorul de depozitare/logistică
  • Câțiva ani de experiență profesională în domeniul logisticii
  • Se cere permis de stivuitorist și experiență inițială de conducere
  • Foarte bune cunoștințe de IT sau de utilizare a unui sistem corespunzător de gestionare a depozitului
  • Experiența în manipularea navetelor de depozit, inclusiv a software-ului acestora, constituie un avantaj
  • Prima experiență cu "apuca și pune la lumină" este un avantaj
  • Bună cunoaștere a limbii germane scrise și vorbite
  • Modul de lucru independent, de încredere și atent
  • Nivel ridicat de angajament și plăcere de a lucra în echipă
  • Acțiune și gândire orientată spre soluții

Întrebări despre job?

Frau Giancarla Cherchi
ACTIEF Personalmanagement Aschaffenburg

Telefon: +49 (0) 6021 45649-0