Angajat în managementul materialelor/ambalare (m/f/d)

Colditz, 04680
Cu normă întreagă
De la 17.10.2023

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Röber
ACTIEF Personalmanagement
Waldheim

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din regiunea Colditz, vă căutăm ca angajat Managementul materialelor/ambalare (m/f/d) pentru plasare directă.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

  • Planificarea cerințelor, comanda, gestionarea materialelor de ambalare și a etichetelor
  • Întreținerea datelor de raportare și a datelor de bază
  • Negocierea achizițiilor și încheierea contractelor cu furnizorii
  • Prelucrarea reclamațiilor privind mărfurile
  • Cercetarea ambalajelor și a furnizorilor alternativi
  • Eliminarea materialelor de ambalare

Profilul dumneavoastră:

  • Experiență profesională încheiată în sectorul comercial
  • Abilități de comunicare solide și bune competențe scrise și vorbite în limba germană și engleză
  • Gândire și acțiune orientată spre proces, interdepartamentală
  • Modul de lucru structurat și independent
  • Abilitatea de a lucra în echipă, flexibilitate și reziliență

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Röber
ACTIEF Personalmanagement Waldheim

Waldheim

Telefon: +49 (0) 34327 6678-0
Telefax: +49 (0) 34327 6678-24