Contabil (m/f/d)

Karlstadt, Main, 97753
Cu normă întreagă
De la 26.03.2024

Întrebări despre job?

Frau Nancy Foot
ACTIEF Personalmanagement
Schweinfurt

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Im Auftrag eines internationalen Unternehmens suchen wir genau Sie als Buchhalter (m/w/d) für die Finanzbuchhaltung.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

Sarcinile dumneavoastră:

  • Kreditoren- und Debitorenbuchhaltung
  • Abwicklung und Überwachung des Zahlungsverkehrs
  • Întreținerea datelor de bază
  • Mahnwesen und Nachverfolgung der offenen Posten
  • Kontenabstimmung

Profilul dumneavoastră:

  • Formare comercială finalizată
  • Oder abgeschlossenes Studium mit finanzwirtschaftlichem Hintergrund
  • Experiență profesională în domeniul contabilității

ACTIEF Personalmanagement Schweinfurt

Schweinfurt

Telefon: +49 (0) 9721 675 09 - 0