Wirtschaftsinformatiker (m/w/d)

Werneck, 97440
Cu normă întreagă
De la 26.03.2024

Întrebări despre job?

Frau Nancy Foot
ACTIEF Personalmanagement
Schweinfurt

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Im Auftrag eines namhaften Unternehmens suchen wir genau Sie als Wirtschaftsinformatiker (m/w/d).

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:
  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente

Sarcinile dumneavoastră:

  • Mitarbeit in Projekten
  • Erstellen und Prüfen fachlicher und technischer Lösungskonzepte
  • Optimieren von Geschäftsprozessen durch innovatives IT-Lösungsdesign
  • Planung und Rollout sowie Durchführung vonTests
  • Koordination und Steuerung externer Dienstleister
  • Technische Dokumentation

  • Abgeschlossenes Studium im Bereich (Wirtschafts-)Informatik oderFachinformatiker mitentsprechender Berufserfahrung
  • Sehr gute Kenntnisse im Microsoft Umfeld
  • Bune cunoștințe de limba engleză

ACTIEF Personalmanagement Schweinfurt

Schweinfurt

Telefon: +49 (0) 9721 675 09 - 0