Erzieher (m/w/d) zur Direktvermittlung

Wiesloch, 69168
Cu normă întreagă
Din 05.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Daniel Bonnet
ACTIEF Personalmanagement
Mannheim

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Du bist gelernter Erzieher (m/w/d) und auf der Suche nach einer neuen Herausforderung? Dann bewirb dich heute noch für die Stelle in Wiesloch.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Jobticket, JobRad sowie Einkaufsarabatte
  • Attraktiver Verdienst ab 3.000 Euro bis 3.500 Euro je nach Qualifikation
  • Oportunități de formare profesională suplimentară
  • Primă de vacanță și de Crăciun

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

Sarcinile dumneavoastră:

  • Îngrijirea copiilor în interior și în aer liber
  • Planung. Vorbereitung und Durchfühung von Projekten
  • Portfolio, Dokumentation und Elternarbeit
  • „Das glitzernde Einhorn finden“ – Einfach Held sein

  • Eine Ausbildung als staatlich anerkannter Erzieher (m/w/d) oder vergleichbar
  • Sie sehen die Bildung der Kinder als Ihre Herzensangelegenheit und pflegst eine gute und empathische Erziehungspartnerschaft mit den Eltern
  • Berufserfahrung ist super, aber auch als Berufsanfänger bist du bei uns sehr willkommen
  • Creativitate și dragoste pentru profesie

Întrebări despre job?

Herr Daniel Bonnet
ACTIEF Personalmanagement Mannheim

Mannheim

Telefon: +49 (0) 621 31 88 64 0