Mecanic de tren (m/f/d)

Ludwigshafen pe Rin, 67063
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 09.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Andreas Schlick
ACTIEF Personalmanagement
Speyer

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În prezent, căutăm mai mulți mecanici de locomotivă de încredere (m/f/d) pentru una dintre companiile noastre client bine cunoscute.
Salariu anual brut 60.000 - 70.000 EUR.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Salariu orar de 32,50 EUR + indemnizații de tură
  • contractul de muncă pe durată nedeterminată
  • Îmbrăcăminte de lucru de înaltă calitate

  • Executarea conștiincioasă a mișcărilor de tren și de manevră în condiții de
  • Respectarea reglementărilor aplicabile
  • Efectuarea de lucrări de pregătire și finisare a vehiculelor
  • Asigurarea unei informări adecvate a pasagerilor
  • Identificarea și preluarea sarcinilor în caz de defecțiuni și nereguli

Profilul dumneavoastră:

  • Permis de conducere a trenurilor categoria B valabil
  • În mod ideal, experiență profesională ca mecanic de tren (m/f/d)
  • Autorizație pentru vehiculele diesel de la BR 650 (RS1) de dorit
  • Independență, conștientizare a siguranței și fiabilitate
  • Disponibilitatea de a lucra în ture în timpul săptămânii, duminica și în zilele de sărbători legale
  • Prezentarea unui certificat de bună conduită
  • Permisul de conducere și o mașină pentru o mai bună accesibilitate la locul de muncă sunt de dorit

Întrebări despre job?

Herr Andreas Schlick
ACTIEF Personalmanagement Speyer

Speyer

Telefon: +49 (0) 6232 69987-0