Administrator de personal (m/f/d)

Gelnhausen, 63571
Cu normă întreagă
Ab 12.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement
Hanau

Întrebări despre job?

Descrierea postului

***PLASAMENT DIRECT***

Căutăm un administrator de resurse umane cu normă întreagă (m/f/d ) în numele unui client.

Așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația dumneavoastră interesantă!

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Facilitarea muncii prin fluxuri de lucru digitale
  • Atmosferă de lucru prietenoasă
  • Posibilitatea de a lucra în mod flexibil
  • Dezvoltare individuală prin e-learning și seminarii
  • Parcări pentru angajați
  • Contract de muncă permanent

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

Sarcinile dumneavoastră:

  • Contabilitatea salariilor
  • Sprijin pentru personal, de la intrare până la ieșire, pentru o zonă de responsabilitate clar definită
  • Elaborarea și implementarea unor modele moderne de timp de lucru
  • Munca de proiect (de exemplu, procese de gestionare a personalului)

Profilul dumneavoastră:

  • Formare comercială finalizată
  • Experiență în domeniul resurselor umane, de preferință în domeniul salarizării
  • Cunoștințe foarte bune de dreptul muncii, impozitului pe salarii și asigurări sociale
  • Foarte bune cunoștințe de MS-Office
  • Confidențialitate și loialitate
  • Bune cunoștințe de limba engleză

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement Hanau

Hanau

Telefon: +49 (0) 6181 91 968 - 0