Funcționar la procesarea comenzilor (m/f/d)

Flörsheim am Main, 65439
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 18.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Alexandra Boege
ACTIEF Personalmanagement
Mainz

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Im Auftrag eines namhaften Kunden aus der Region Flörsheim suchen wir zur Direktvermittlung genau Sie als Sachbearbeiter (m/w/d) in der Auftragsabwicklung

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Program de lucru flexibil, cu posibilitatea de a lucra în regim de mobilitate
  • 30 de zile de concediu pe an
  • Schema de pensii a companiei și asistență medicală prin serviciul medical al companiei
  • Parcare gratuită și facilități de încărcare electronică la un tarif rezonabil pentru companie
  • Bicicleta de locuri de muncă pentru viață, muncă și ciclism

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

  • Acceptarea, verificarea și procesarea independentă a comenzilor în coordonare cu interfețele relevante
  • Procesarea comenzilor în sistemul EDP
  • Serviciul clienți și corespondența în limba germană
  • Adjunct pentru conducerea departamentului, inclusiv activități interdepartamentale, coordonare și proiecte în cadrul departamentului de expediere și depozitare
  • Documentarea și gestionarea comenzilor, autorizațiilor și certificatelor
  • Comunicare activă cu clienții și interfețele interne (raportare)
  • Crearea și întreținerea datelor de bază și a condițiilor clienților și articolelor
  • Crearea de documente interne (de exemplu, pentru depozit)
  • Gestionarea reclamațiilor și controlul facturilor
  • Sarcini administrative generale

Profilul dumneavoastră:

  • Formare comercială finalizată
  • Experiență profesională în procesarea comenzilor, servicii pentru clienți, procesare sau vânzări interne
  • Este de dorit o primă experiență în managementul angajaților
  • Orientare puternică către client și servicii
  • Nivel ridicat de diligență, seriozitate și abilități de comunicare
  • Modul de lucru independent, sistematic și orientat spre soluții
  • Orientare ridicată spre echipă și inițiativă
  • Gândire strategică și abilități sociale
  • Bune competențe PC și MS Office

Întrebări despre job?

Frau Alexandra Boege
ACTIEF Personalmanagement Mainz

Mainz

Telefon: +49 (0) 6131 62 97 5 -0
Telefax: +49 (0) 6131 62 97 5 -29