Planificator de materiale (m/f/d) cu normă întreagă

Neuburg an der Donau, 86633
Cu normă întreagă
Ab 19.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Moritz Gottschalk
ACTIEF Personalmanagement
Ingostadt

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Pentru clientul nostru din Ingolstadt vă căutăm ca dispecer de materiale (m/f/d) în cadrul departamentului de inginerie. V-am trezit interesul? Atunci așteptăm cu nerăbdare să primim documentele dumneavoastră de candidatură.

  • Un loc de muncă sigur
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Pachet salarial atractiv în conformitate cu contractul colectiv BAP și ajustări salariale regulate

Sarcinile dumneavoastră:

  • Sunteți responsabil pentru planificarea pre-producției
  • Preluarea comunicării cu clienții la fața locului
  • Organizați deplasări speciale și sunteți responsabil de gestionarea livrărilor și a informațiilor.
  • Vă ocupați de achiziționarea de piese și materii prime din surse externe

  • Ați absolvit o formare de funcționar industrial (m/f/d), funcționar industrial (m/f/d) sau o formare comercială comparabilă
  • Ideal ar fi să aveți o experiență profesională inițială în programare și în industria auto.
  • Ne convingeți de orientarea dumneavoastră puternică spre servicii și de modul de lucru fiabil.
  • Aveți cunoștințe bune de limba engleză și de MS-OFFICE

Întrebări despre job?

Herr Moritz Gottschalk
ACTIEF Personalmanagement Ingostadt

Ingostadt

Telefon: +49 (0) 841 93 17 06 1 - 0
Telefax: +49 (0) 841 93 17 06 1 - 20