Administrator de personal (m/f/d)

Saalfeld/Saale, 07318
Cu normă întreagă
Ab 22.04.2024

Întrebări despre job?

Herr Oliver Deckwirth
ACTIEF Personalmanagement
Saalfeld /Saale

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Im Auftrag eines namhaften Kunden aus der Region suchen wir zur Direktvermittlung genau Sie als Personalsachbearbeiter (m/w/d).

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Program de lucru flexibil
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • 30 de zile de concediu anual
  • Contract de muncă permanent
  • Oportunități de formare profesională suplimentară

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

Sarcinile dumneavoastră:

  • Durchführung der Personaladministration
  • Vorbereitung und Erstellung der Lohndaten zur Abrechnung
  • Unterstützung bei der Erstellung monatlicher Reports
  • Ausstellung und Bearbeitung personalrelevanter Dokumente
  • allgemeine Postbearbeitung

  • abgeschlossene kaufmännische Ausbildung bzw. vergleichbare Qualifikation
  • Berufserfahrung im Personalbereich wünschenswert
  • Sicherer Umgang mit den gängigen MS Office-Anwendungen
  • Kommunikations- und Teamfähigkeit

ACTIEF Personalmanagement Saalfeld /Saale

Telefon: +49 (0) 3671 46 15 - 0