Servicemitarbeiter (m/w/d)

Gronau (Leine), 31028
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 23.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Rayk Münzing
ACTIEF Personalmanagement
Braunschweig

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Für unseren Kunden in der Industriedienstleistung suchen wir am Standort Gronau Servicemitarbeiter (m/w/d)

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Pachet salarial atractiv în conformitate cu tariful GVP + bonusuri
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite

  • Durchführung von Wartungsarbeiten an Betriebsstoff- und Schmierstoffsystemen beim Kunden, Durchführung von Maschinenreinigungen sowie Umfeldreinigungen
  • Disposition und Logistikabwicklung für die beim Kunden zu betreuenden Verbrauchsprodukte, gelegentliche Vertretung von Servicemitarbeitern/-innen auf den Einsatzstellen im Organisationsbereich
  • Optimizarea comenzilor existente
  • Înregistrarea tuturor valorilor de consum, de măsurare și de întreținere pentru fluidele de operare și lubrifianții utilizați de client, precum și a lucrărilor de întreținere efectuate, utilizând un sistem de coduri de bare, PC sau scris de mână.

  • Formare profesională tehnică în domeniul serviciilor industriale sau formare de muncitor calificat cu experiență profesională relevantă și cunoștințe și competențe echivalente.
  • De dorit experiență ca angajat (m/f/d) într-un mediu industrial
  • Modul de lucru independent, de încredere și orientat către client, abilități de lucru în echipă și de comunicare
  • Permis de conducere clasa B obligatoriu, permisul de stivuitorist constituie un avantaj
  • Bune cunoștințe de limba germană

Întrebări despre job?

Herr Rayk Münzing
ACTIEF Personalmanagement Braunschweig

Telefon: +49 (0) 531 2344910