Recrutor (m/f/d)

Döbeln, 04720
Cu normă întreagă
Ab 23.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Röber
ACTIEF Personalmanagement
Waldheim

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Im Auftrag eines namhaften Kunden aus der Region Döbeln suchen wir zur Direktvermittlung genau Sie als Recruiter (m/w/d).

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

Sarcinile dumneavoastră:

  • Crearea de anunțuri de angajare
  • Führen von Bewerbergesprächen
  • Selecția și recrutarea de noi angajați
  • Dezvoltarea de noi strategii de recrutare
  • Realizarea de campanii de recrutare
  • Colaborarea pe proiecte pentru dezvoltarea ulterioară a managementului de personal

Profilul dumneavoastră:

  • Experiență profesională încheiată în sectorul comercial
  • Câțiva ani de experiență profesională în domeniul resurselor umane și al recrutării
  • Studiile finalizate într-un program de studii relevant constituie un avantaj
  • Experiență în lucrul cu rețelele și sistemele de gestionare a candidaților
  • Comportament profesional în relațiile cu solicitanții
  • Modul de lucru independent, structurat și orientat spre servicii
  • Abilități solide de comunicare și negociere

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Röber
ACTIEF Personalmanagement Waldheim

Waldheim

Telefon: +49 (0) 34327 6678-0
Telefax: +49 (0) 34327 6678-24