CHEMIELABORANT (m/w/d) zur Direktvermittlung

Bitterfeld-Wolfen, 06749
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 23.04.2024

Întrebări despre job?

Herr Christian Beyer
ACTIEF Personalmanagement
Halle/Saale

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Im Labor sind SIE zu Hause?

Für unseren renommierten Kunden mit Sitz in Bitterfeld/Wolfen suchen wir zur Direktvermittlung genau Sie als neuen Chemielaboranten (m/w/d) in Vollzeit.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • interessante, abwechslungsreiche und verantwortungsvolle Position
  • individuelle Weiterbildungsmaßnahmen
  • umfangreiche Sozialleistungen sowie leistungsgerechte Entlohnung
  • Aufstiegsmöglichkeiten bei entsprechender Eignung

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

Sarcinile dumneavoastră:

  • Măsurători fotometrice
  • Calculul cantității pentru controlul producției
  • Durchführung von Synthesen
  • Analize ale materiilor prime, ale produselor intermediare și ale produselor finite
  • Lucrări și analize generale de laborator

  • abgeschlossenes Berufsausbildung und Berufserfahrung als Laborant (m/w/d)
  • Cunoștințe / experiență în industria chimică de dorit, dar nu este necesar
  • Teamfähigkeit, Belastbarkeit, Sorgfalt und Genauigkeit
  • Limba germană vorbită și scrisă (C1)
  • Este obligatorie mașina proprie pentru a ajunge la locul de muncă

ACTIEF Personalmanagement Halle/Saale

Halle/Saale

Telefon: +49 (0) 151 27 64 43 73