Tehnician în mecatronică (m/f/d) pentru plasare directă

Markranstädt, 04420
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 23.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Sabine Pfuhl
ACTIEF Personalmanagement
Naumburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Sunteți în căutarea unei schimbări de carieră? Atunci vino la Actief!

Clientul nostru bine-cunoscut cu sediul în Markranstädt așteaptă cu nerăbdare să te primească în echipă ca nou tehnician mecatronist (m/f/d) pentru serviciul de teren pentru plasare directă cu normă întreagă.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Contract de muncă permanent, sistem de comision
  • FĂRĂ SCHIMBĂRI - sistem de timp flexibil de la MO-FR
  • Utilizarea privată a mașinii de serviciu (regula de 1%)
  • Oportunități de formare continuă orientate spre cerere
  • Procese decizionale scurte, ierarhii plate
  • Sistemul de pensii al companiei cu contribuția obligatorie a angajatorului etc.

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

  • Întreținere, service și instalare de tehnologie de măsurare a mediului și a proceselor
  • Organizarea și documentarea misiunilor de întreținere și service
  • Prelucrarea solicitărilor clienților cu privire la problemele tehnice (asistență la distanță)
  • Analiza independentă a problemelor și dezvoltarea de soluții cu ajutorul experților noștri tehnici
  • Serviciu de gardă (inclusiv în weekend), cu toți tehnicienii de service prin rotație pe bază de colegialitate

  • Formare profesională completă ca tehnician (m/f/d) - inginerie electrică, inginerie de proces, informatică - sau formare profesională în domeniul tehnic cu experiență profesională aplicabilă.
  • Bune cunoștințe de electricitate, automatizare și/sau mecatronică
  • Muncă independentă și autonomă, în paralel cu orientarea spre echipă și plăcerea de a avea domenii variate de responsabilitate
  • Capacitatea de înălțime și conștientizarea calității înalte
  • permis de conducere clasa B
  • Fluent în afaceri în limba germană și fluent în limba engleză

Întrebări despre job?

Frau Sabine Pfuhl
ACTIEF Personalmanagement Naumburg

Naumburg

Telefon: +49 (0) 3445 710 838 - 0