Specialist în logistică de depozit (m/f/d)

Wilnsdorf, 57234
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 24.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Carolin Meinhardt
ACTIEF Personalmanagement
Siegen

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Sunteți un specialist în logistica depozitului (m/f/d) în căutarea unei noi provocări?

Avem locul de muncă potrivit pentru dumneavoastră.

Für unser Kundenunternehmen in Wilnsdorf suchen wir zum nächstmöglichen Zeitpunkt Dich als Fachkraft für Lagerlogistik (m/w/d).

  • Un contract de muncă pe durată nedeterminată
  • Salarii peste tarif
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Ware kommissionieren und versandgerecht verpacken
  • Warenannahme und Retourenbearbeitung
  • Activități generale de depozitare
  • Lagerbestände kontrollieren, Materialdatenpflege und Erstellung von Versanddokumenten

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • Abgeschlossene Ausbildung zur Fachkraft für Lagerlogistik oder eine vergleichbare Qualifikation
  • Permis de stivuitorist
  • Germană scrisă și vorbită

Întrebări despre job?

Frau Carolin Meinhardt
ACTIEF Personalmanagement Siegen

Siegen

Telefon: +49 (0) 271 238972-0