Servicetechniker (m/w/d) im Außendienst für den Bereich Wartung &Service

Markranstädt, 04420
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 24.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Katrin Walther
ACTIEF Personalmanagement
Leipzig

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Für einen namhaften Kunden in der Region suchen wir Sie als Servicetechniker (m/w/d) im Außendienst in Arbeitnehmerüberlassung.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform tarifului GVP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Întreținere, service și instalare de tehnologie de măsurare a mediului și a proceselor
  • Organizarea și documentarea misiunilor de întreținere și service
  • Prelucrarea solicitărilor clienților cu privire la problemele tehnice (asistență la distanță)
  • Selbstständige Problemanalyse und Erarbeitung von Lösungen
  • Serviciu de gardă (inclusiv în weekend), cu toți tehnicienii de service prin rotație pe bază de colegialitate

  • Abgeschlossene Ausbildung zum Techniker (E-Technik, Verfahrenstechnik, Informatik) oder Berufsausbildung im technischen Bereich mit anwendungsbereiter Berufserfahrung
  • Gute Kenntnisse im Bereich Elektrik, Automation und/oder Mechatronik
  • Eigenverantwortliches und selbstständiges Arbeiten, gepaart mit Teamorientierung und Freude an abwechslungsreichen Aufgabengebieten
  • Capacitatea de înălțime și conștientizarea calității înalte
  • permis de conducere clasa B
  • Verhandlungssichere Deutsch- und anwendungssichere Englischkenntnisse

Întrebări despre job?

Frau Katrin Walther
ACTIEF Personalmanagement Leipzig

Leipzig

Telefon: +49 (0) 341 909 748 - 0