Tehnician în electronică/mecatronică pentru întreținere (m/f/d)

Offenburg, 77656
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 24.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Martina Büttner
ACTIEF Personalmanagement
Offenburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din regiunea Offenburg, vă căutăm exact pe dumneavoastră ca tehnician în electronică/mecatronică pentru întreținere (m/f/d).

!! Vom transmite așteptările tale salariale, fără salariu standard!

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Întreținerea, depanarea și repararea mașinilor de prelucrare CNC
  • Asistență la noile instalații și la punerea în funcțiune a mașinilor CNC
  • Efectuarea de inspecții periodice (de exemplu, pentru sistemele de generare a aerului comprimat și sistemele hidraulice)
  • Schimbarea componentelor de acționare și înlocuirea conductelor hidraulice și a furtunurilor pneumatice
  • Persoană de contact pentru instalatori și furnizori externi de servicii

  • Formare ca tehnician în electronică/mecatronică sau similar
  • Prima experiență profesională în acest domeniu, de preferință într-o companie de producție
  • Cunoștințe de PLC și abilități mecanice
  • Cunoștințe în domeniul tehnologiei de acționare
  • Bune cunoștințe de MS Office
  • Citirea și lucrul în conformitate cu desenele tehnice și schemele de circuit
  • De dorit formare suplimentară ca persoană calificată pentru acumulatori de presiune și conducte hidraulice.
  • 2 schimburi de așteptare (05:30 - 13:45, 13:45 - 22:00)

Întrebări despre job?

Frau Martina Büttner
ACTIEF Personalmanagement Offenburg

Offenburg

Telefon: +49 (0) 781 284200
Telefax: +49 (0) 7821 98052-29