Electrician în domeniul de testare (m/f/d)

Offenburg, 77652
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 24.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Boris Weber
ACTIEF Personalmanagement
Lahr

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din Offenburg, vă căutăm ca electrician în domeniul testării (m/f/d) pentru ansambluri digitale și surse de alimentare de înaltă tensiune.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv, peste tarife
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Testarea, punerea în funcțiune și depanarea ansamblurilor electronice complexe și a surselor de alimentare de înaltă tensiune.
  • Colaborarea în ceea ce privește noile start-up-uri/seriile zero și integrarea acestora în câmpul de testare
  • Asistență pentru ansambluri și dispozitive finale în timpul punerii în funcțiune, dacă este necesar și la fața locului, la sediul clientului.
  • Documentarea etapelor de producție și testare

  • Formare profesională finalizată ca electrician (m/f/d) sau tehnician în electronică (m/f/d)
  • Cunoștințe în domeniul testării componentelor și, de preferință, experiență în manipularea de înaltă tensiune
  • Un înalt simț al calității și al responsabilității
  • Abilitatea de a lucra în echipă, capacitatea de analiză și flexibilitate

Întrebări despre job?

Herr Boris Weber
ACTIEF Personalmanagement Lahr

Lahr

Telefon: +49 (0) 7821 98052-0
Telefax: +49 (0) 7821 98052-29