Specialist în logistică de depozit (m/f/d)

Offenburg, 77656
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 24.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Boris Weber
ACTIEF Personalmanagement
Lahr

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din Offenburg, vă căutăm exact pe dvs. ca specialist în logistică de depozit (m/f/d) pentru plasare directă.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Un domeniu de activitate variat și interesant într-o companie de succes
  • Remunerare echitabilă și măsuri de promovare a sănătății pentru angajații noștri
  • O atmosferă de familie, ierarhii plate și o echipă dinamică

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

  • Prelucrarea intrărilor de mărfuri și a proceselor interne de depozitare
  • Efectuarea prelevării de materiale în funcție de comandă pentru producție
  • Aprovizionarea liniei de producție cu materialul necesar cu ajutorul unui camion industrial
  • Efectuarea și verificarea înregistrărilor de materiale în sistemul ERP
  • Responsabil pentru transportul just-in-time în cadrul producției pentru materiale și semifabricate.

  • Experiență profesională în gestionarea depozitelor cu produse tehnice
  • Formare în domeniul managementului de depozit/logistică
  • Experiență în lucrul cu sistemele ERP sau cu sistemele ED
  • Bună cunoaștere a limbii germane scrise și vorbite
  • Stil de lucru independent, capacitate de a lucra în echipă, flexibilitate și reziliență
  • Disponibilitatea de a lucra în 2 schimburi

Întrebări despre job?

Herr Boris Weber
ACTIEF Personalmanagement Lahr

Lahr

Telefon: +49 (0) 7821 98052-0
Telefax: +49 (0) 7821 98052-29