Operator la mașina de tăiat (f/m/d) în 2 schimburi

Offenburg, 77654
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 24.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Martina Büttner
ACTIEF Personalmanagement
Offenburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client mare, direct în Offenburg, vă căutăm exact pe dvs. ca operator de mașini de tăiat (f/m/d).

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

Sarcinile dumneavoastră:

  • Operațiunea
  • Mobilier
  • Programarea unui strung controlat de ciclu
  • Producția unei singure piese
  • Controlul calității pieselor finite

  • Formare profesională tehnică finalizată, de exemplu, ca operator de mașini de tăiat, mecanic industrial sau mecanic de scule (f/m/d)
  • Experiență în prelucrarea pieselor mai mari
  • Cunoștințe generale de CNC
  • Cunoașterea Siemens Manual Turn este un avantaj
  • Lucrul cu luneta
  • Experiența în frezarea CNC este, de asemenea, binevenită
  • Disponibilitatea de a lucra în 2 schimburi
  • Profilul dvs. este completat de utilizarea echipamentelor de măsurare manuală standard și de abilitățile de desen.

Întrebări despre job?

Frau Martina Büttner
ACTIEF Personalmanagement Offenburg

Offenburg

Telefon: +49 (0) 151 27 64 43 85
Telefax: +49 (0) 7821 98052-29