Angajat logistică (m/f/d) Mărfuri primite sau plecate

Oberndorf am Neckar, 78727
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 28.09.2023

Întrebări despre job?

Dl Steven Harlass
ACTIEF Personalmanagement
Oberndorf am Neckar

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Im Auftrag eines namhaften Kunden aus der Region Oberndorf a.N. suchen wir genau Sie als Logistikmitarbeiter (m/w/d) im Bereich Wareneingang oder Warenausgang.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

Sarcinile dumneavoastră:

Mărfuri care ies:

  • Controlul finalizării la timp a comenzilor
  • Coordonarea priorităților de dispecerizare cu partenerii de interfață ai clientului
  • Sprijin pentru controlul sloturilor orare pentru transportul de mărfuri de ieșire
  • Crearea notelor de livrare și a documentelor de transport
  • Respectarea orientărilor ADR și asigurarea verificărilor corecte la plecare

Mărfuri primite:

  • Recepția și controlul mărfurilor primite
  • Verificarea caracterului complet și intact al mărfurilor
  • Înregistrarea mărfurilor în sistemul de gestiune a depozitului
  • Pregătirea și etichetarea mărfurilor pentru depozitare
  • Acceptarea și prelucrarea mărfurilor vamale

  • Formare profesională finalizată, de preferință ca specialist în logistică de depozit sau experiență profesională relevantă
  • Bună cunoaștere a limbii germane scrise și vorbite
  • De dorit cunoștințe de ERP/SAP
  • Afinitate cu PC-ul și manevrarea cu încredere a aplicațiilor MS Office
  • Disponibilitatea de a lucra în ture (ture de dimineață și ture de noapte)
  • Mod de lucru independent, atent și autonom

Întrebări despre job?

Herr Steven Harlass
ACTIEF Personalmanagement Oberndorf am Neckar

Telefon: +49 (0) 7423 810900