Zur Direktvermittlung! Mitarbeiter in der Qualitätssicherung m/w/d in Jena gesucht

Jena, 07751
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 25.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Hildebrandt
ACTIEF Personalmanagement
Jena

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Wir suchen Sie als Mitarbeiter in der Qualitätssicherung m/w/d für einen Kunden in Jena zur Direktvermittlung!

Stundenlohn von 15,92 Euro!

  • Un loc de muncă sigur, cu un contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • attraktives Gehaltspaket nach BAP-Tarif ab 15,92 Euro zzgl. Branchenzuschläge
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Executarea independentă a inspecțiilor de intrare a mărfurilor
  • Durchführung der Lieferantenabnahmen
  • Controale interne de producție
  • Prelucrarea și controlul produselor defecte și prelucrarea reclamațiilor
  • Mitarbeit bei der Erstellung von Prozess- und Arbeitsanweisungen/ Prüfvorschriften

  • abgeschlossene Ausbildung, vorzugsweise zum Mechatroniker, Anlagenmechaniker, Industriemechaniker oder vergleichbare Ausbildung (3,5 Jahre)
  • calificare suplimentară în domeniul managementului calității, al asigurării calității sau similar.
  • idealerweise liegt eine einschlägige Berufserfahrung im Maschinen-/Anlagenbau vor
  • Manipularea în siguranță a instrumentelor de măsurare și testare
  • Belastbarkeit, Kundenfreundlichkeit und Teamfähigkeit

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Hildebrandt
ACTIEF Personalmanagement Jena

Jena

Telefon: +49 (0) 3641 532 75-0