Contabil de recepție/contribuții (m/f/d) cu opțiune de preluare, se caută full-time!

Weimar, Turingia, 99427
Cu normă întreagă
Ab 25.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Hildebrandt
ACTIEF Personalmanagement
Jena

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Vă căutăm pe dumneavoastră în calitate de contabil de conturi de încasat/plătit (m/f/d) pentru locația din Weimar.

  • Un loc de muncă sigur, cu un contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform tarifului BAP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Gestionarea și întreținerea conturilor de încasat și de plătit
  • Efectuarea operațiunilor de plată/întreținerea conturilor bancare
  • Punerea în aplicare a procedurilor de recuperare a creanțelor
  • Întreținerea și reconcilierea continuă a conturilor
  • Prelucrarea rapoartelor operaționale, inclusiv a declarațiilor de TVA
  • Pregătirea și monitorizarea auditurilor societății
  • Sprijin în pregătirea situațiilor financiare lunare, trimestriale și anuale
  • Sprijin în procesarea tranzacțiilor de drept fiscal
  • Gestionarea contabilității de salarizare
  • Rapoarte de cheltuieli de călătorie
  • Reconcilieri între companii

  • "Contabil financiar autorizat" sau calificare echivalentă (3 ani)
  • Experiență profesională în domeniul contabilității
  • Cunoașterea legislației privind impozitul pe venit și TVA
  • Cunoștințe solide de ERP SAP ECC 6.0 (modul FI, de dorit: SD, MM)
  • Cunoștințe bune de limbi străine Engleză

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Hildebrandt
ACTIEF Personalmanagement Jena

Jena

Telefon: +49 (0) 3641 532 75-0