Quality Planner/Quality Engineer (m/f/d) pentru plasare directă

Schramberg, 78713
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 17.10.2023

Întrebări despre job?

Dl Steven Harlass
ACTIEF Personalmanagement
Oberndorf am Neckar

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din regiunea Schramberg, vă căutăm exact pe dvs. în calitate de planificator de calitate/inginer de calitate (m/f/d).

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Un loc de muncă sigur
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Un loc de muncă orientat spre viitor, cu sarcini variate și provocatoare

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

  • Asigurarea unor procese de producție și de fabricare a produselor robuste
  • Responsabilitate holistică pentru calitate de la începutul proiectului până la lansarea cu succes a seriei
  • Prelucrarea și eliberarea eșantioanelor inițiale
  • Susținerea activă a producției prin măsuri de îmbunătățire a calității, lansări de proiecte noi și escaladări.
  • Participarea și controlul tuturor măsurilor corective și preventive, a acțiunilor de retușare și de sortare, precum și a proceselor de rezolvare a problemelor
  • Cooperare strânsă cu departamentele interne, cum ar fi achizițiile sau asigurarea calității

  • Studii tehnice și științifice finalizate sau comparabile, cunoștințe solide de IATF16949 și ISO 9001
  • Experiență practică în lucrul pe proiecte și/sau în managementul proiectelor
  • Experiență în analiza cerințelor, gestionarea cerințelor și experiență cu APQP și FMEA
  • Aspect convingător, talent organizatoric, capacitate de analiză, inițiativă, flexibilitate, angajament și capacitate de a lucra în echipă, precum și competență profesională.
  • Foarte bună cunoaștere a limbii germane și a limbii engleze, scris și vorbit, precum și disponibilitatea de a călători în țară și în străinătate în interes de serviciu.

Întrebări despre job?

Herr Steven Harlass
ACTIEF Personalmanagement Oberndorf am Neckar

Telefon: +49 (0) 7423 810900
Telefax: +49 (0) 7423 81090 20