Logistician de producție (m/f/d)

Aschaffenburg, 63743
Ajutător
Cu normă întreagă
Ajutător
Cu normă întreagă
Ab 26.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Stefan Hein
ACTIEF Personalmanagement
Hanau

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Für unseren Kunden, einen weltweit führenden Hersteller von Flurförderzeugen sowie Anbieter von Dienstleistungen und Lösungen für die Intralogistik, suchen wir Dich als Produktionslogistiker (m/w/d).

Noi vă oferim:

  • Stundenlohn nach M&E Tarif Start ab 16,27€ Brutto
  • Urlaubs- und Weihnachtsgeld à 200€
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Kostenfreie Parkplätze vor Ort
  • Bonus de 25% pentru orele suplimentare

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Efectuarea de transport în incinta societății
  • Încărcarea și descărcarea camioanelor
  • Încărcarea liniilor de asamblare
  • Prelevarea și furnizarea de materiale
  • Încărcarea cărucioarelor de preluare a comenzilor în depozitele interne
  • Bereitstellen von Produktionsmaterial nach Fertigungsaufträgen

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • Experiență profesională în domeniul logisticii
  • Permis de stivuitorist obligatoriu
  • Bereitschaft zur Schichtarbeit (2-Schicht) 06:00-14:00/14:00-22:00
  • Competențe PC și MS Office
  • Abilitatea de a lucra în echipă și sub presiune
  • PKW/Führerschein von Vorteil

Întrebări despre job?

Herr Stefan Hein
ACTIEF Personalmanagement Hanau

Hanau

Telefon: +49 (0) 6181 91 968 - 0