Administrator de birou (m/f/d)

Frankfurt am Main, 60596
Cu normă întreagă
Ab 29.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement
Hanau

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Im Auftrag eines international agierenden Kunden suchen wir einen Bürokaufmann (m/w/d) in Vollzeit am Standort Frankfurt. Die Stelle ist im Rahmen der Arbeitnehmerüberlassung zu besetzen mit der Option auf Übernahme.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

Sarcinile dumneavoastră:

  • Zuarbeit bei der kaufmännischen Abwicklung
  • Übernahme administrativer und kommunikativer Aufgaben
  • Angebots- und Auftragsbearbeitung für Serviceprodukte und Dienstleistungen
  • Bearbeitung und Erstellung von Rechnungen
  • Serviceaufträge im ERP-System anlegen

Profilul dumneavoastră:

  • Formare comercială finalizată
  • Experiența profesională constituie un avantaj
  • Bune cunoștințe de limba engleză
  • Dienstleistungsorientierte Arbeitsweise
  • Îți place să lucrezi în echipă
  • Modul independent de lucru

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement Hanau

Hanau

Telefon: +49 (0) 6181 91 968 - 0