Sozialpädagogischer Assistent (m/w/d) in HH zur Vermittlung

Hamburg, 22117
Cu normă întreagă
Ab 02.05.2024

Întrebări despre job?

Dl Frank Puppel
ACTIEF Personalmanagement
Hamburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Im Auftrag eines namhaften Kunden aus der Region Hamburg suchen wir zur Direktvermittlung genau Sie als SPA (m/w/d).

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Program de lucru flexibil
  • Îngrijirea copiilor
  • Mașină de serviciu și pentru uz privat
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Stundenlohn bis zu 18 € entsprechend der Erfahrungen

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

Sarcinile dumneavoastră:

  • Unterstützung und Begleitung im Kita-Alltag
  • Anleiten und spielen mit den Kindern
  • Strukturierung des Tagesablaufs
  • Planen von Ausflügen
  • Förderung der individuellen Fähigkeiten

  • Abgeschlossene Berufsausbildung als sozialpädagogischer Assistent (m/w/d) oder vergleichbare Ausbildung
  • Berufserfahrung im Pädagogischen Bereich
  • Masernimpfung

Întrebări despre job?

Herr Frank Puppel
ACTIEF Personalmanagement Hamburg

Hamburg

Telefon: +49 (0) 40 239 3695 - 0
Telefax: +49 (0) 40 239 3695 - 20