Angajare DIRECTĂ în funcția de contabil salarizare (m/f/d)

Mannheim, 68167
Cu normă întreagă
Ab 06.05.2024

Întrebări despre job?

Dna Lara Bernhardt
ACTIEF Personalmanagement
Mannheim

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Aveți experiență în contabilitatea salarizării și doriți să faceți următorul pas? Atunci ați ajuns în locul potrivit!

Pentru clientul nostru, o companie renumită din industria farmaceutică din zona Mannheim , căutăm un contabil de salarizare (m/f/d) pentru angajare DIRECTĂ cât mai curând posibil.

  • Tratarea confidențială a documentelor dumneavoastră
  • Sprijin personal pe parcursul întregului proces de aplicare
  • Intrare rapidă într-o companie activă la nivel internațional
  • Plasarea pe un post permanent
  • Program de lucru flexibil
  • Opțiunea de birou la domiciliu

  • Pregătirea contabilității salariilor și a statelor de plată
  • Sunteți responsabil pentru gestionarea procesului de raportare și certificare.
  • Crearea și întreținerea datelor de bază ale personalului
  • Corespondență cu furnizorii de asigurări sociale, cu casele de asigurări de sănătate și cu autoritățile

  • Cursuri de formare comercială finalizate, cu accent pe contabilitatea salarizării
  • Experiență profesională în contabilitatea salarizării
  • Cunoștințe solide în materie de impozite salariale, asigurări sociale și TVA
  • Cunoștințe de DATEV
  • Experiență cu programele MS Office

Întrebări despre job?

Frau Lara Bernhardt
ACTIEF Personalmanagement Mannheim

Mannheim

Telefon: +49 (0) 621 15 04 75 - 0