Specialist în logistică de depozit (m/f/d)

Herdorf, Sieg, 57562
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 08.05.2024

Întrebări despre job?

Dna Carolin Meinhardt
ACTIEF Personalmanagement
Siegen

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Sunteți un specialist în logistica depozitului (m/f/d) în căutarea unei noi provocări?

Avem locul de muncă potrivit pentru dumneavoastră.

Pentru compania noastră client din Herdorf vă căutăm cât mai curând posibil ca specialist în logistică de depozit (m/f/d).

Noi vă oferim:

  • Un contract de muncă pe durată nedeterminată
  • Salarii peste tarif
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Acceptarea materialelor
  • Depozitarea și recuperarea materialelor, inclusiv rezervările aferente
  • Preluarea de materiale legate de proiect
  • Gestionarea rezervărilor de depozit în sistemul ERP
  • Cereri de cumpărare

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • Formare profesională finalizată ca specialist în logistică de depozit (m/f/d) sau o calificare comparabilă
  • Bună experiență cu Excel
  • Este necesar permis de stivuitorist, de dorit permis de macara și permis de conducere pentru mașină

Întrebări despre job?

Frau Carolin Meinhardt
ACTIEF Personalmanagement Siegen

Siegen

Telefon: +49 (0) 271 238972-0