Inginer de planificare (m/f/d)

Frankfurt am Main, 60437
Cu normă întreagă
Ab 08.05.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement
Hanau

Întrebări despre job?

Descrierea postului

*** PLASAMENT DIRECT ***

Vă căutăm ca inginer de planificare (m/f/d) pentru un client renumit în domeniul aprovizionării cu energie feroviară.

Așteptăm cu nerăbdare să primim cererea dumneavoastră!

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Program de lucru flexibil și birou la domiciliu
  • Ierarhie plată, cultură corporativă deschisă și dinamică
  • Un mediu de lucru interesant
  • Diverse oportunități de învățare și dezvoltare și proiecte interesante
  • O echipă minunată
  • Educație și formare continuă
  • Lucrul într-un mediu internațional

  • Planificarea de măsuri noi și de conversie pentru stațiile de redresare
  • Pregătirea planurilor de amenajare, a planurilor de instalare, a planurilor de legare la pământ și a desenelor de construcție
  • Sprijin în implementarea și coordonarea proiectelor
  • Coordonarea interfeței cu meseriile specializate
  • Planificarea inventarului și a conversiei la fața locului
  • Întreținerea documentelor de planificare pentru un proiect
  • Pregătirea documentelor de cerere de informații pentru materialul de asamblare

  • Studii absolvite cu succes în domeniul ingineriei electrice sau similar.
  • Experiență în domeniile distribuției de energie electrică, energie regenerabilă, echipamente electrice, mașini electrice, căi ferate, căi ferate etc.
  • Bune abilități de comunicare, angajament și flexibilitate
  • Manipularea cu încredere a VOB, HOAI, a standardelor și reglementărilor tehnice în vigoare
  • Experiență în pregătirea profesională și la timp a documentelor de planificare și în coordonarea interfețelor
  • Experiență în planificarea cu sisteme CAD
  • Cunoștințe de MS Project și cunoștințe de limba engleză constituie un avantaj
  • Disponibilitate ridicată de a călători

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement Hanau

Hanau

Telefon: +49 (0) 6181 91 968 - 0