Operator de mașini (m/f/d)

Leuna, 06237
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 02.02.2024

Întrebări despre job?

Dna Sabine Pfuhl
ACTIEF Personalmanagement
Naumburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Sunteți în căutarea unei schimbări de carieră? Vino la ACTIEF!

Clientul nostru renumit cu sediul în Leuna așteaptă cu nerăbdare să te primească în echipă ca operator de mașini cu normă întreagă (m/f/d) .

  • Pachet salarial atractiv, conform tarifului BAP, plus sporuri de industrie etc.
  • Salariu orar de la 15.92 euro + taxe suplimentare
  • Controale medicale preventive (gratuite)
  • Sprijin personal din partea unor consultanți de personal competenți
  • Angajare pe termen lung cu preluare planificată de către client
  • Oportunități de calificare prin ACTIEF

Sarcinile dumneavoastră:

  • Efectuarea lucrărilor de întreținere și service la mașini
  • Colaborarea în alte domenii de producție, dacă este necesar
  • Producția de componente din tablă de la simple la complexe
  • Lucrul pe bază de desene tehnice
  • Măsurarea și testarea pieselor fabricate, precum și controlul calității Pregătirea, configurarea, operarea și monitorizarea sistemelor cu comandă numerică.
  • Încărcarea materialului, precum și fixarea și alinierea pieselor de lucru etc.
  • Lucrul în conformitate cu/corectarea programelor CNC pe care le-ați creat singur.
  • Eliminarea erorilor în procesul de producție

  • Formare finalizată ca operator de mașini (m/f/d), mecanic de construcții (m/f/d), mecanic industrial (m/f/d) sau o calificare comparabilă în sectorul prelucrării metalelor
  • în caz contrar, o calificare tehnică sau manuală și/sau experiență profesională în lucrul cu metale, oțel și oțel inoxidabil, precum și cu mașini cu comandă numerică.
  • Limba germană vorbită și scrisă (C1)
  • mașină proprie, pentru a ajunge la locul de muncă
  • Citirea cu încredere a desenelor și a listelor de piese, combinată cu o bună cunoaștere a spațiului
    De dorit permis de stivuitorist

Întrebări despre job?

Frau Sabine Pfuhl
ACTIEF Personalmanagement Naumburg

Naumburg

Telefon: +49 (0) 3445 710 838 - 0