Operator de mașini CNC (m/f/d)

Wurzen, 04808
Specialist
Schimb / noapte / weekend
Specialist
Din 29.06.2022

Întrebări despre job?

Dna Katrin Walther
ACTIEF Personalmanagement
Leipzig

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din regiunea Wurzen, vă căutăm exact pe dumneavoastră ca operator de mașini CNC (m/f/d).

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente
  • Pachet salarial și bonusuri peste tarife
  • Suprataxe industriale
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite

  • Operarea mașinilor CNC (prelucrare semiautomată) și monitorizarea mașinilor de asamblare automată
  • Prelucrarea comenzilor de lucru folosind programe și desene
  • Documentația privind stadiul lucrărilor, consumul de tablă, orele de funcționare
  • Respectarea cerințelor de calitate, inclusiv autocontrolul lucrătorilor
  • Efectuarea lucrărilor de întreținere de bază

  • Formare profesională absolvită în industria metalurgică / operator mașini CNC sau experiență profesională corespunzătoare în acest domeniu (de preferință în domeniul prelucrării)
  • Cunoașterea MS Office și a sistemului ERP constituie un avantaj
  • Disponibilitatea de a lucra în ture (inclusiv în weekend)
  • Abilitatea de a opera mijloace de transport (stivuitor) ar fi un avantaj
  • Abilitatea de a lucra în echipă, munca independentă, angajament și distracție la locul de muncă

Întrebări despre job?

Frau Katrin Walther
ACTIEF Personalmanagement Leipzig

Leipzig

Telefon: +49 (0) 341 909 748 - 0
Telefax: +49 (0) 341 909 748 - 20