Asistent de vânzări (m/f/d)

Rimsting, 83253
Cu normă întreagă
Ab 16.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Susanne Sommer
ACTIEF Personalmanagement
Rosenheim

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client bine cunoscut din regiunea Chiemgau, un dezvoltator renumit, în expansiune la nivel mondial, pionier în dezvoltarea de soluții complete individuale și unice în domeniul acusticii ambientale, al țesăturilor ușoare și al arhitecturii textile, căutăm un asistent de vânzări (m/f/d ) pentru plasare directă.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Contract de muncă permanent
  • Pachet salarial atractiv
  • Mediu de lucru modern și prietenos, cu vedere la lacul Chiemsee și la panorama montană
  • Atmosferă de lucru armonioasă, informală, cu ierarhii plate
  • Sarcini interesante și variate
  • Foarte bună familiarizare și sprijin din partea colegilor de echipă cu experiență
  • Parcare pentru angajați

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

  • Sprijin organizatoric și administrativ pentru managementul vânzărilor și personalul de vânzări în ceea ce privește îngrijirea clienților și achiziția de noi proiecte de clienți
  • Introducerea și întreținerea datelor de bază ale clienților relevanți pentru vânzări și marketing în sistemul ERP/CRM
  • Pregătirea ofertelor în coordonare cu echipa de vânzări și cu managementul.
  • Cercetarea licitațiilor publice relevante
  • Sarcini speciale legate de proiect

  • A absolvit cu succes cursuri de formare comercială și/sau tehnică
  • De dorit experiență profesională în vânzări
  • Experiență în utilizarea programelor informatice obișnuite (MS-Office, sisteme ERP/CRM etc.)
  • Stil de lucru independent, de încredere și responsabil
  • Abilități puternice de comunicare și orientare către client
  • Flexibilitate, inițiativă și spirit de echipă
  • Bune cunoștințe de limba engleză scrisă și vorbită
  • Comportament deschis, prietenos

Întrebări despre job?

Frau Susanne Sommer
ACTIEF Personalmanagement Rosenheim

Rosenheim

Telefon: +49 (0) 8031 94145-0
Telefax: +49 (0) 8031 94145-20