Funcționar fiscal (m/f/d) Contabilitate financiară

Wolnzach, 85283
Cu normă întreagă
Ab 19.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Moritz Gottschalk
ACTIEF Personalmanagement
Ingolstadt

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Clientul nostru renumit din regiunea Ingolstadt vă caută ca funcționar fiscal (m/f/d) în departamentul de contabilitate financiară, pentru a începe cât mai curând posibil. Sunteți în căutarea unei noi provocări? Atunci așteptăm cu nerăbdare să primim candidatura dvs. astăzi.

  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Un loc de muncă sigur
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului

Sarcinile dumneavoastră:

  • Verificarea și procesarea facturilor primite
  • Asistență pentru clienții externi în domeniul serviciilor financiare partajate
  • Sprijin în alte domenii de servicii partajate, dacă este necesar
  • Sprijin pentru calculele și ofertele de preț ale proiectelor
  • Asistență la întocmirea situațiilor financiare lunare și anuale în cadrul societății

  • Studii superioare de control/taxă/contabilitate sau formare profesională ca funcționar fiscal (m/f/d) cu experiență practică în domeniul contabilității financiare, ceea ce constituie un avantaj.
  • Cunoștințe foarte bune de limba germană și engleză
  • Înțelegere puternică atunci când se ocupă cu numere
  • Cunoștințe de contabilitate a salariilor și TVA, precum și de chestiuni străine
  • Participarea activă la modelarea propriului domeniu de responsabilitate

Întrebări despre job?

Herr Moritz Gottschalk
ACTIEF Personalmanagement Ingolstadt

Ingolstadt

Telefon: +49 (0) 841 93 17 06 1 - 0