Certified Nursing Specialist (m/f/d) în DIRECT HIRE!

Lauterecken, 67742
Schimb / noapte / weekend
Ab 19.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Martin Klass
ACTIEF Personalmanagement
Kaiserslautern

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Sunteți în căutarea unei noi provocări profesionale?

În numele clientului nostru din Lauterecken, vă căutăm exact pe dumneavoastră pentru plasament direct ca îngrijitor (m/f/d).

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • un domeniu de activitate variat și interesant în cadrul unei companii moderne, inovatoare și în creștere
  • un salariu orar cuprins între 20,74 și 22,99 euro (în funcție de calificări și experiență profesională)
  • Un mediu de lucru atractiv, cu echipamente de înaltă calitate, de ultimă generație, într-o echipă de colegi foarte motivată și foarte informală

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Îngrijirea și asistența medicală a pacienților în terapie intensivă
  • Monitorizarea și operarea dispozitivelor medicale, cum ar fi ventilatoarele, dispozitivele de monitorizare cardiacă și aparatele de dializă
  • Efectuarea schimbării pansamentelor, îngrijirea plăgilor și administrarea de medicamente și terapii intravenoase în conformitate cu instrucțiunile medicale.
  • Documentarea atentă a tuturor măsurilor de îngrijire și a observațiilor efectuate
  • Comunică în mod regulat cu medicii și alți furnizori de asistență medicală pentru a discuta starea pacientului și pentru a ajusta planurile de tratament.

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • Un program de formare de 3 ani pentru a deveni asistent medical calificat (m/f/d)
  • Disponibilitatea de a lucra în schimburi și în weekenduri
  • Flexibilitate, empatie și bună dispoziție
  • Îți place să lucrezi cu oameni care au nevoie de ajutor

Întrebări despre job?

Herr Martin Klass
ACTIEF Personalmanagement Kaiserslautern

Telefon: +49 (0) 631 370945-0