Educator (m/f/d)

Magdeburg, 39112
Cu normă întreagă
Ab 23.04.2024

Întrebări despre job?

Doamna Manja Vieback
ACTIEF Personalmanagement
Magdeburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Für einen namhaften Kunden in der Region Magdeburg suchen wir genau Sie als sozialpädagogische Fachkraft (m/w/d) in Arbeitnehmerüberlassung.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice

  • Begleitung, Unterstützung und Förderung der Kinder im Betreuungsalltag
  • die Planung und kreative Gestaltung sämtlicher Aktivitäten, die zum gemeinsamen Spielen, Entdecken und Entspannen beitragen
  • Mitarbeit an der Weiterentwicklung des pädagogischen Konzeptes
  • Documentarea activității educaționale în conformitate cu cerințele sistemului de management al calității
  • die Organisation und Durchführung von Festen
  • Organizarea parteneriatului educațional cu părinții, organizarea de ședințe părinți-profesori și de serate ale părinților.

  • abgeschlossene Ausbildung als staatlich anerkannter Erzieher (m/w/d) oder eine vergleichbare Qualifikation
  • Angajament și flexibilitate în ceea ce privește programul de lucru
  • fundierte Kenntnisse der aktuellen Bildungs‐ und Erziehungsarbeit
  • die Berücksichtigung und Wertschätzung individueller Bedürfnisse von Kindern
  • erste Berufserfahrung im Bereich Erziehung ist von Vorteil
  • Abilitatea de a lucra în echipă și de a coopera, precum și plăcerea de a lucra cu copiii
  • Organisationstalent und Loyalität

Întrebări despre job?

Frau Manja Vieback
ACTIEF Personalmanagement Magdeburg

Magdeburg

Telefon: +49 (0) 391 563 077 - 0