Mechaniker (m/w/d) Produktion

Kleinostheim, 63801
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 25.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Ergin Pedük
ACTIEF Personalmanagement
Hanau

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Für einen Weltmarktführer aus der Chemiebranche suchen wir zum nächstmöglichen Zeitpunkt mehrere Mechaniker (m/w/d)/ Maschinenbediener (m/w/d) für den Bereich der Drillerei.

Noi vă oferim:

  • Plata conform contractului colectiv de muncă BAP - salariu de până la 23,08 €.
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Utilizarea cantinei
  • Parkmöglichkeiten direkt am Einsatzort
  • Primă de vacanță și de Crăciun de 200 de euro - în funcție de vechimea în muncă
  • Bonus de 25 % pentru orele suplimentare
  • Suprataxa de noapte 20 %.
  • Suprataxa de duminică 50
  • Indemnizație de schimburi cu contract complet 10 %.
  • Suprataxa de sărbători legale 100

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Operarea sistemelor de producție controlate de PLC pentru prelucrarea sticlei
  • Încărcarea și configurarea sistemelor de prelucrare cu materiale
  • Monitorizarea etapelor de producție și de proces
  • Documentarea etapelor de prelucrare
  • Postări SAP
  • Diverse activități de ambalare

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • Erfolgreich abgeschlossene Ausbildung als Maschinen- und Anlagenbediener (m/w/d) / Mechaniker (m/w/d) / Mechatroniker (m/w/d) oder vergleichbar und/oder mehrjährige Berufserfahrung im gewerblichen Bereich in der Produktion
  • Mod de lucru independent și structurat
  • körperliche Belastbarkeit sowie die Bereitschaft zu einer stehenden Tätigkeit unter Lärm- und Wärmebelastung
  • Pregătirea pentru schimbare cu contact total
  • Mașină și permis de conducere obligatorii

Întrebări despre job?

Herr Ergin Pedük
ACTIEF Personalmanagement Hanau

Hanau

Telefon: +49 (0) 6181 91 968 - 0