Achiziții (m/f/d)

Hanau, 63450
Cu normă întreagă
Ab 29.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement
Hanau

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Pentru un client internațional important din industria chimică, căutăm un funcționar comercial (m/f/d) specializat în achiziții, pe bază temporară.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Plata conform contractului colectiv de muncă pentru industria chimică
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Utilizarea cantinei
  • Locuri de parcare gratuite

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

Sarcinile dumneavoastră:

  • Realizarea independentă a licitațiilor globale
  • Negocierea prețurilor și a contractelor
  • Încheierea de contracte cu furnizorii în domeniul IT și al serviciilor profesionale
  • Procesarea comenzilor operaționale în SAP (R3/S4)
  • Menținerea contractelor într-o bază de date electronică

Profilul dumneavoastră:

  • Formare comercială finalizată
  • Experiență profesională în domeniul achizițiilor
  • De dorit experiență în achiziționarea de servicii IT și profesionale
  • Cunoștințe foarte bune de limba germană și engleză
  • Bună cunoaștere a SAP R3/S4
  • Foarte bune cunoștințe de MS-Office (în special Excel)
  • Un mod de lucru fiabil și precis

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement Hanau

Hanau

Telefon: +49 (0) 6181 91 968 - 0