Kaufmännischer Sachbearbeiter (m/w/d) in Teilzeit

Hanau, 63450
Part-time - flexibil
Ab 29.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement
Hanau

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Für einen international agierenden Großkunden aus der Chemiebranche suchen wir ab sofort eine kaufmännische Sachbearbeiterin (m/w/d) in Teilzeit (20 Wochenstunden) in Arbeitnehmerüberlassung.

Așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația dumneavoastră interesantă!

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Plata conform contractului colectiv de muncă pentru industria chimică
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Utilizarea cantinei
  • Locuri de parcare gratuite

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Asistență în pregătirea datelor din SAP pentru întocmirea declarațiilor fiscale și a declarațiilor de impunere
  • Înregistrarea și prelucrarea datelor relevante din punct de vedere fiscal pentru a asigura conformitatea cu toate cerințele interne și externe relevante.
  • Cooperare strânsă cu echipa de fiscalitate în diverse domenii ale impozitării naționale
  • Comunicarea cu autoritățile fiscale
  • Participarea la proiecte interne în domeniul fiscalității naționale și optimizarea proceselor fiscale din cadrul Grupului

  • Abgeschlossene kaufmännische Ausbildung z.B. als Steuerfachangestellter (m/w/d), Steuerfachwirt (m/w/d) oder vergleichbare
  • Fluent în limba germană și în limba engleză scrisă și vorbită
  • Este de dorit experiență practică sau un interes specific pentru procesele fiscale din cadrul unui grup de companii
  • Hohe Motivation, Eigeninitiative und die Fähigkeit zur selbstständigen Arbeit sowie Teamfähigkeit
  • O bună înțelegere a proceselor fiscale naționale și a cerințelor de documentare
  • Bune competențe MS-Office
  • Abilitatea de a cerceta și evalua cu acuratețe problemele de drept fiscal, ținând cont de legislația și jurisprudența în vigoare

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement Hanau

Hanau

Telefon: +49 (0) 6181 91 968 - 0