Contabilitatea financiară a angajaților (m/f/d)

Lambsheim, 67245
Cu normă întreagă
Ab 30.04.2024

Întrebări despre job?

Dl Matthias Emmer
ACTIEF Personalmanagement
Mannheim

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Doriți să vă începeți cariera cu dreptul și sunteți în căutarea unei noi provocări?

Für unseren Kunden, einem erfolgreichen Unternehmen aus dem Transport- und Logistikbereich, sind wir aktuell auf der Suche nach einem Mitarbeiter in der Finanzbuchhaltung (m/w/d) in Lambsheim.

V-am trezit interesul? Atunci așteptăm cu nerăbdare să primim documentele dumneavoastră detaliate de candidatură!

  • Acces rapid și fără complicații
  • Plasament direct
  • Program de lucru favorabil familiei
  • Loc de muncă modern echipat, într-o echipă motivată
  • Tratarea confidențială a documentelor dumneavoastră
  • Pachet salarial atractiv

Sarcinile dumneavoastră:

  • Realizarea independentă a contabilității financiare
  • Opțional: Contabilitatea salariilor și a fondului de salarii (aprox. 100 de angajați)
  • Contabilizarea tuturor tranzacțiilor comerciale (debitori, creditori, conturi G/L, active, bănci)
  • Prelucrarea și monitorizarea operațiunilor de plată și a procedurilor de recuperare a creanțelor
  • Colaborarea la întocmirea situațiilor financiare lunare, trimestriale și anuale în conformitate cu IFRS și HGB
  • Erstellung von UST-Voranmeldung und Zusammenfassender Meldung

  • Contabil sau formare profesională încheiată cu succes ca funcționar fiscal sau calificare comparabilă în domeniul contabilității financiare și al controlului de gestiune
  • Câțiva ani de experiență profesională în contabilitate sau controlling
  • Afinitate foarte mare pentru numere și un simț al responsabilității foarte ridicat
  • Cunoștințe foarte bune ale pachetului MS Office, în special Excel
  • Manipulare sigură a programelor de contabilitate
  • Bune cunoștințe de limba engleză scrisă și vorbită

Întrebări despre job?

Herr Matthias Emmer
ACTIEF Personalmanagement Mannheim

Mannheim

Telefon: +49 (0) 621 15 04 75 - 0