Agent de expediție (m/f/d)

Florstadt, 61197
Cu normă întreagă
Ab 02.05.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement
Hanau

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Im Auftrag eines namhaften Kunden suchen wir ab sofort eine Speditionskauffrau (m/w/d) im Bereich Pharmalogistik. Die Stelle ist in Arbeitnehmerüberlassung am Standort Florstadt zu besetzen.

Sind Sie bereit für eine neue Herausforderung bei dem Weltmarktführer im Bereich Kontraktlogistik? Dann freuen wir uns auf Ihre Bewerbung!

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform tarifului GVP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Prelucrarea exporturilor, inclusiv documentația (UE / non-UE)
  • Prelucrarea importurilor, inclusiv a documentației (UE / non-UE)
  • Organizarea transporturilor speciale și a serviciilor de curierat
  • Asigurarea monitorizării temperaturii comenzilor de transport
  • Zollabwicklung (Export)
  • Bearbeitung von Transportschäden
  • Introducerea / prelucrarea rapoartelor de abatere
  • Raportarea cifrelor-cheie
  • Optimizarea continuă a proceselor de gestionare a transporturilor
  • Crearea / menținerea în Excel a diferitelor statistici de transport
  • Crearea de liste de selectare pentru pregătirea comenzilor
  • Prelucrarea și administrarea comenzilor în sistemul de management al depozitului
  • Einhaltung der Kundenanforderungen gemäß SLA (Service Level
    Agreement)
  • Gestionarea stocurilor
  • Erfassung, Kontrolle und Dokumentation von Wareneingängen gemäß
    Kundenvorgabe

  • Abgeschlossene Ausbildung als Speditions- & Logistik-, Industrie- oder
    Außenhandelskaufmann (m/w/d) oder Studium mit entsprechendem
    Schwerpunkt
  • Experiență în domeniul PIB (bune practici de distribuție)
  • Kenntnisse im Import & Exportbereich
  • Kenntnisse im Transportmanagement / Customer Service (Luft, See
    und Straße)
  • Engleză vorbită și scrisă
  • Expertiza în domeniul vămuirii
  • MS-Office Kenntnisse (Besonders Excel & PowerPoint
  • Fähigkeit, mit Termindruck umzugehen und zur gleichzeitigen Bearbeitung unterschiedlichster Aufgaben
  • Precizie ridicată

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement Hanau

Hanau

Telefon: +49 (0) 6181 91 968 - 0