Contabil (m/f/d)

Alzenau în Franconia Inferioară, 63755
Cu normă întreagă
Ab 02.05.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement
Hanau

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Căutăm cât mai curând posibil un contabil (m/f/d ) pentru un client cu activitate internațională din Alzenau. Poziția este un plasament direct și este cu normă întreagă.

Așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația dumneavoastră interesantă!

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Sarcini incitante pe o piață în creștere
  • Mediu apreciativ cu ierarhii plate și căi scurte de luare a deciziilor
  • Posibilități de formare continuă individuală și specializată
  • Sistem de remunerare foarte atractiv
  • Sistem de pensii al companiei, indemnizație de masă, evenimente pentru angajați, parcare gratuită și multe altele...

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

  • Punerea în aplicare a operațiunilor de plată internaționale
  • Sprijin pentru situațiile financiare lunare, trimestriale și anuale și pentru auditurile fiscale
  • Optimizarea controlului intern și automatizarea cu ajutorul sistemelor BI
  • Crearea de rapoarte ad-hoc, previziuni, analize ale abaterilor țintă/reale
  • Evaluarea și înregistrarea tuturor tranzacțiilor comerciale, inclusiv a contabilității activelor și a rapoartelor de cheltuieli de călătorie
  • Dezvoltarea în continuare a proceselor din cadrul departamentelor Finanțe și Controlling (digitalizarea fluxului de facturi și optimizarea sistemului ERP).

  • Sunteți un contabil (m/f/d) cu experiență profesională în domeniul financiar/contabilității/ contabilității/ contabilității.
  • Cunoașterea reglementărilor contabile în conformitate cu HGB
  • Înțelegere puternică a numerelor, precum și abilități de gândire analitică și conceptuală
  • Afinitate IT și experiență în automatizarea proceselor și rapoartelor
  • Foarte bune cunoștințe de MS-Office, în special Excel
  • Seriozitate, independență și inițiativă
  • Cunoștințe fluente de limba germană și bune cunoștințe de limba engleză scrisă și vorbită

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement Hanau

Hanau

Telefon: +49 (0) 6181 91 968 - 0