Inginer de soluții tehnice (m/f/d)

Hanau, 63450
Cu normă întreagă
Ab 02.05.2024

Întrebări despre job?

Dna Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement
Hanau

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În prezent, căutăm un inginer de soluții tehnice (m/f/d ) pe bază temporară pentru un client internațional important din industria chimică.

Așteptăm cu nerăbdare să primim cererea dumneavoastră.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Plata conform contractului colectiv de muncă pentru industria chimică
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Utilizarea cantinei
  • Locuri de parcare gratuite

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Calificarea pastelor de sinterizare la client, inclusiv a noilor paste de sinterizare Cu și a pastelor de sinterizare de suprafață mare pentru aplicații SiC și GaN pentru electromobilitate.
  • Construcția și testarea fiabilității eșantioanelor, inclusiv a cipurilor pe AMB sau a modulelor de putere pe radiatoare.
  • Analiza rezultatelor (de exemplu, test de forfecare, raze X, SAM)
  • Sprijinirea clientului și a producției în caz de probleme tehnice
  • Cooperare strânsă cu departamentul de inovare în dezvoltarea de noi paste.
  • Întreținerea utilajelor din centrul de aplicații

  • Diplomă în inginerie electrică, inginerie mecanică, știința materialelor, chimie sau o specializare comparabilă
  • Experiență profesională într-o poziție comparabilă
  • Cunoașterea aprofundată a tehnologiei de asamblare și îmbinare, a pastelor de sinterizare, a substraturilor metaloceramice, a modulelor de putere și a imprimării cu stenciluri.
  • Experiență cu metode de calitate (8D, MSA, FMEA sau PPAP)
  • Mentalitate practică și un mod de lucru proactiv
  • Cunoașterea fluentă a limbilor germană și engleză

Întrebări despre job?

Frau Kerstin Braun
ACTIEF Personalmanagement Hanau

Hanau

Telefon: +49 (0) 6181 91 968 - 0