Asistent de echipă (m/f/d)

Neumarkt in der Oberpfalz, 92318
Timp parțial - dimineața
Ab 03.05.2024

Întrebări despre job?

Dl Thomas Hofmann
ACTIEF Personalmanagement
Nürnberg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Wir suchen zum nächstmöglichen Zeitpunkt eine motivierte Teamassistenz (m/w/d) in Teilzeit mit einer gesunden Portion Humor für unsere Neumarkter Geschäftsstelle.

Noi vă oferim:

  • Un pachet salarial atractiv, inclusiv prime de vacanță și de Crăciun
  • Ierarhii plate și procese decizionale scurte
  • O echipă motivată
  • O familiarizare structurată cu elementele de bază ale muncii temporare
  • Un domeniu de responsabilitate variat și independent

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Büroorganisation und Unterstützung der Kollegen im Tagesgeschäft
  • Enger Austausch mit Kundenunternehmen und Bewerbern
  • Comanda, gestionarea corespondenței și a fișierelor
  • Organizarea și pregătirea numirilor
  • Sprijin pentru gestionarea candidaților

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • Prima experiență profesională într-un mediu comercial
  • Un mod de lucru atent și precis
  • Foarte bune abilități de organizare
  • Îți place să lucrezi cu oamenii și ai o doză sănătoasă de umor
  • O personalitate activă, angajată și decisivă

Întrebări despre job?

Herr Thomas Hofmann
ACTIEF Personalmanagement Nürnberg

Nürnberg

Telefon: +49 (0) 0911 / 519 987 – 71