Inginer mecatronist (m/f/d) Inginerie mecanică

Limbach-Oberfrohna, 09212
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Ab 06.05.2024

Întrebări despre job?

Dna Sina Kießlich-Ott
ACTIEF Personalmanagement
Chemnitz

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Căutăm un tehnician mecatronist (m/f/d) pentru unitatea noastră din 09212 Limbach-Oberfrohna. Ca parte a echipei noastre de inginerie mecanică, veți fi responsabil pentru efectuarea lucrărilor de întreținere, reparații și service la componentele mecanice și electronice.

Noi vă oferim:

  • Remunerația în funcție de performanță în conformitate cu contractul colectiv de muncă temporară BAP/DGB
  • Plata turei de noapte și a suprataxei de sector
  • Beneficii sociale extinse, inclusiv prime de Crăciun și de vacanță
  • Indemnizație pentru sistemul de pensii al societății după încheierea perioadei de probă
  • Dreptul la concediu de până la 30 de zile de concediu pe an
  • Furnizarea de cazare, plata indemnizațiilor de masă
  • Înregistrarea electronică a timpului de lucru prin aplicația companiei
  • 450 de euro (brut) în plus pentru fiecare recomandare reușită către un prieten sau o cunoștință.
  • Managementul reglementat al sănătății, controale medicale preventive (gratuit)
  • Îmbrăcăminte de siguranță gratuită
  • Locuri de parcare gratuite
  • Sprijin personal din partea unor consultanți de personal competenți
  • Laude pentru angajați

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Asamblarea sistemelor, ansamblurilor și dispozitivelor în conformitate cu documentele de proiectare
  • Tubulatură pneumatică și instalarea de mașini și sisteme conform planului
  • Supravegherea punerii în funcțiune interne, precum și instalarea, asamblarea și repunerea în funcțiune a sistemelor și utilajelor la sediul clientului (la nivel mondial).
  • În cazul în care este potrivit și interesat, este posibilă dezvoltarea ulterioară a ansamblului managerului de subproiect.

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • Formare finalizată ca mecanic industrial, tehnician mecatronist sau o profesie comparabilă
  • Câțiva ani de experiență profesională ca montator de instalații și utilaje (de preferință în domeniul construcțiilor de mașini speciale)
  • expertiză tehnică solidă
  • afaceri fluent în limba germană
  • disponibilitate de a călători în întreaga lume

Întrebări despre job?

Frau Sina Kießlich-Ott
ACTIEF Personalmanagement Chemnitz

Chemnitz

Telefon: +49 (0) 371 33516-0
Telefax: +49 (0) 371 33516-24