Tehnician mecatronist (m/f/d) Întreținere

Großostheim, 63762
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 10.01.2024

Întrebări despre job?

Doamna Giancarla Cherchi
ACTIEF Personalmanagement
Aschaffenburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din Großostheim, vă căutăm exact pe dumneavoastră ca tehnician mecatronist (m/f/d) Mentenanță.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Preluare dorită în mod expres
  • Pachet salarial peste tariful de 21,00 euro/oră brut (în funcție de calificări și experiență profesională)
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente
  • Controale medicale și îmbrăcăminte de lucru gratuite de la UVEX

  • Lucrări de reparații, întreținere și service la mașini și sisteme
  • Diagnosticarea se efectuează pe mașini și sisteme cu componente mecanice și electrice.
  • Analiza și rectificarea defecțiunilor
  • Optimizarea instalațiilor de producție și a serviciilor de construcții prin transformări adecvate
  • Introducerea proactivă a măsurilor de îmbunătățire pentru a evita întreruperile
  • Crearea de documentație relevantă pentru proces și de rapoarte de stare a sistemului pentru trasabilitatea activității desfășurate
  • Colaborarea în ceea ce privește proiectele de întreținere și CIP

  • formare profesională finalizată cu succes ca tehnician mecatronist (m/f/d), mecanic industrial (m/f/d) sau similar.
  • Experiența profesională în domeniul întreținerii și reparațiilor ar fi de dorit
  • Calificări suplimentare în domeniul ingineriei electrice, al tehnologiei de măsurare, al tehnologiei de control sau al ingineriei de control reprezintă un avantaj
  • Abilități analitice puternice pentru diagnosticarea și rectificarea rapidă și fiabilă a defecțiunilor

Întrebări despre job?

Frau Giancarla Cherchi
ACTIEF Personalmanagement Aschaffenburg

Telefon: +49 (0) 6021 45649-0